KONTAKT OS

Har du en god idé eller uopfordret ansøgning?

Send CV og ansøgning (max 1 side) til: jobdenmark@nordiskfilmtv.com
Idéer eller spørgsmål bedes sendes til: infodk@nordiskfilmtv.com

 

NORdisk film TV

Mosedalvej 14
2500 Valby
Danmark

 
 
ulrik.png

Ulrik Jørgensen
CEO / CCO Adm. + kreativ direktør
ulrik.jorgensen@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Helle Sønderby
Kreativ direktør - aktualitet og digital
helle.sonderby@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Lorena Galindo
Producent - fakta
lorena.galindo@nordiskfilmtv.com

Lars Schouenborg
Producent - fakta
lars.schouenborg@nordiskfilmtv.com

Rasmus Dahl Pedersen
Chef for GO' aften Danmark
rasmus.dahl.pedersen@nordiskfilmtv.com

lea_weck.png

Lea Weck
Produktionschef
lea.weck@nordiskfilmtv.com

Nicolai Würtz
Udviklingschef (fakta)
nicolai.wurtz@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Charlotte Borg
Vicedirektør
charlotte.borg@nordiskfilmtv.com

Michael Holmer
Chief financial officer
michael.holmer@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Lenette Holdensen
Producent - underholdning
lenette.holdensen@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Mikkel Dyrting
Producent - fakta
mikkel.dyrting@nordiskfilmtv.com

walsøe.png

Kamilla Walsøe
Chef for GO' morgen Danmark
kamilla.walsoe@nordiskfilmtv.com

Anne Eikers
Castingchef
anne.eikers@nordiskfilmtv.com

Martin Bengtsson
Udviklingschef (underholdning) martin.bengtsson@nordiskfilmtv.com

Gitte Tækker
Programdirektør
gitte.taekker@nordiskfilmtv.com

Lars_2.png

Lars Ærendal
HR- & Jurachef
lars.aerendal@nordiskfilmtv.com

Caroline Una Henningsen
Producent - fakta
caroline.henningsen@nordiskfilmtv.com

Sennels.png

Malene Sennels
Producent - fakta
malene.sennels@nordiskfilmtv.com

Jens Balling
Produktionschef
balling@nordiskfilmtv.com

Peter Hansen
Nordisk Kreativ Direktør
peter.hansen@banijaynordic.com

Nanna Mosegaard
Direktionskoordinator
nanna.mosegaard@nordiskfilmtv.com