KONTAKT OS

Har du en god idé eller uopfordret ansøgning?

Send CV og ansøgning (max 1 side) til: jobdenmark@nordiskfilmtv.com
Idéer eller spørgsmål bedes sendes til: infodk@nordiskfilmtv.com

 

NORdisk film TV

Mosedalvej 14
2500 Valby
Danmark

 
 

Lau Rabjerg-Eriksen
CEO / Adm. direktør
lau.rabjerg@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Charlotte Borg
Ledende produktionschef
charlotte.borg@nordiskfilmtv.com

Charlotte Kjørup
Producent - fakta
charlotte.kjorup@nordiskfilmtv.com

Lars Schouenborg
Producent - fakta
lars.schouenborg@nordiskfilmtv.com

Rasmus Dahl Pedersen
Producent - live og aktualitet
rasmus.dahl.pedersen@nordiskfilmtv.com

Lea Weck
Produktionschef
lea.weck@nordiskfilmtv.com

Nicolai Würtz
Udviklingschef (fakta)
nicolai.wurtz@nordiskfilmtv.com

Ulrik Jørgensen
CCO / Kreativ direktør
ulrik.jorgensen@nordiskfilmv.com

Michael Holmer
Chief financial officer
michael.holmer@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Lenette Holdensen
Producent - fakta
lenette.holdensen@nordiskfilmtv.com

Malene Sennels
Producent - underholdning
malene.sennels@nordiskfilmtv.com

Kamilla Walsøe
Producent - live og aktualitet
kamilla.walsoe@nordiskfilmtv.com

Anne Eikers
Castingchef
anne.eikers@nordiskfilmtv.com

Martin Bengtsson
Udviklingschef (underholdning) martin.bengtsson@nordiskfilmtv.com

Gitte Tækker
Programchef
gitte.taekker@nordiskfilmtv.com

Lars Ærendal
HR- & Jurachef
lars.aerendal@nordiskfilmtv.com

Caroline Una Henningsen
Producent - fakta
caroline.henningsen@nordiskfilmtv.com

Forrest.png

Mikkel Dyrting
Producent - fakta
mikkel.dyrting@nordiskfilmtv.com

Jens Balling
Produktionschef
jens.balling@nordiskfilmtv.com

Peter Hansen
Nordisk Kreativ Direktør
peter.hansen@nordiskfilmtv.com

Nanna Mosegaard
Direktionskoordinator
nanna.mosegaard@nordiskfilmtv.com